Pośrednictwo pracy

agencja pracyCzym zajmują się agencje zatrudnienia?

Pośrednictwo pracy, doradztwo personalne i poradnictwo zawodowe to działalność prowadzona przez agencje zatrudnienia. Prowadzoną one działalność na terenie całej Polski. Zdecydowana większość z nich specjalizuje się w gromadzeniu i publikowaniu ofert pracy dla rynku lokalnego. Niektóre agencje specjalizują się w pośrednictwie pracy za granicą.

 

Pomoc w uzyskaniu zatrudnienia

Agencja pracy pomaga kandydatom do pracy oraz pracodawcom w uzyskaniu dobrego zatrudnienia oraz w znalezieniu dobrego pracownika. Pracodawcy zgłaszają do agencji pracy zapotrzebowanie na pracowników o określonych kompetencjach i kwalifikacjach. Ogłoszenie publikowane jest na stronach internetowych. Następuje przyjmowanie zgłoszeń kandydatów.

Pracownicy agencji dokonują selekcji kandydatów na podstawie złożonych podań. Na wstępną rozmowę kwalifikacyjną zostają zaproszeni ci kandydaci, którzy spełniają wymagania stawiane przez pracodawcę. Spośród wszystkich kandydatów wybiera się najlepszych, których kieruje się na rozmowę kwalifikacyjną bezpośrednio z pracodawcą. To on podejmuje ostateczną decyzję o zatrudnieniu bądź nie danej osoby.

Agencje pracy zajmują się również doradztwem personalnym i zawodowym. Dokładnie analizują sytuację na rynku pracy oraz zatrudnienie u pracodawców. Na tej postawie są w stanie stwierdzić, jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani. Pomagają w wyborze odpowiedniego zawodu oraz miejsca pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Agencja pracy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz